چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز اعزام ۲۰۰۰ دانش‌آموز عمره‌گزار از ۱۳ فروردین ۹۲/همراهی گروه مستندساز شبکه آموزش با کاروان

danesheroz اسفند ۲۶, ۱۳۹۱ ۰
آغاز اعزام ۲۰۰۰ دانش‌آموز عمره‌گزار از ۱۳ فروردین ۹۲/همراهی گروه مستندساز شبکه آموزش با کاروان

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزیاز از اعزام دوهزار دانش آموز عمره گزار ایرانی به سرزمین وحی از ۱۳ فروردین ۹۲ خبر داد و اعلام کرد: برای اولین بار گروه مستند ساز شبکه آموزش، کاروان دانش آموزان عمره گزار را همراهی خواهند کرد

داود روستایی با بیان اینکه عمره دانش آموزی، تنها اردوی بین المللی دانش آموزان است، اظهار کرد: هدف اصلی از برگزاری عمره دانش آموزی، پاسخ به یک عطش معنوی بزرگ در بین دانش آموزان کشور است که در این مسیر بعثه مقام معظم رهبری، سازمان حج و زیارت و وزارت آموزش و پرورش حامیان اصلی برگزاری عمره دانش آموزی هستند.
وی ادامه داد: برای اولین بار گروه مستند ساز شبکه آموزش کاروان عمره گزار را همراهی خواهند کرد تا دستاوردهای این سفر معنوی را به مردم، جامعه دانش آموزی و فرهنگیان عزیز تقدیم کنند و تمام فرایند و عملیات عمره را مستند نمایند.

 

رئیس ستاد عمره دانش آموزی با بیان اینکه عمره دانش آموزی قله اردوهای تربیتی و فرهنگی است، تصریح کرد: دانش آموزان در سنین پاکی در سرزمین پاکان، پاکتر از قبل می شوند و این چه دیدنی است.

 

روستایی با بیان اینکه حال و هوای دانش آموزان در این سفر معنوی وصف ناپذیر است؛ افزود: علیرغم فشار اقتصادی و افزایش هزینه ها استقبال دانش آموزان برای حضور در این سفر معنوی کم نشده است.

 

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی همچنین در مورد کاهش سهمیه سازمان دانش آموزی نسبت به سال قبل اضافه کرد: سازمان دانش آموزی به تبعیت از کاهش وضعیت عمره کل کشور، سهمیه عمره گزاران دانش آموز را کاهش داد.

 

وی با بیان اینکه با توجه به محدودیت های بین المللی، عمره دانش آموزی فقط خاص دانش آموزان پسر متوسطه است، گفت: متولدین سالهای ۱۳۷۴-۱۳۷۵ که درسال تحصیلی ۹۲-۹۱درپایه سوم متوسطه یا پیش دانشگاهی و حافظ ۴ جز قرآن مجید، عضو فعال تشکل های دانش آموزی و یا نخبه علمی هستند، از شرکت کنندگان در این عمره دانش آموزی اند.

 

روستایی در پایان با ابراز امیدواری از اینکه این سفر معنوی با دعای حضرت ولی عصر و پدران و مادران به خوبی برگزار شود، اظهار کرد: امیدواریم ۲۰۰۰ دسته گل عمره گزار ایران اسلامی پس از بازگشت هر کدام همچون چراغی در استان خود بدرخشند.

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۷:۲۴
کد خبر : 9960
بازدیدها: 296

پاسخی بگذارید »