پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در جشن سالگرد انقلاب؛

آشنایی کودکان البرزی با رویدادهای انقلاب/لزوم نهادینه‌کردن آرمان‌ها در نسل آینده‌ساز

danesheroz بهمن ۱۶, ۱۳۹۱ ۰

جشن سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور پرشور کودکان و نوجوانان استان البرز در کانون پرورش فکری استان در کرج برپا شد. این جشن میهمانان بزرگسالی هم داشت

شامگاه یکشنبه کودکان و نوجوانان استان البرز در محل آفرینشهای هنری کانون پرورش فکری استان در کرج گرد هم آمدند تا در جشن ۳۴ امین سالگرد پیروزی انقلاب شرکت کنند.

سالن مرکز شماره یک کانون پرورش فکری استان در کرج، در چهارمین شب سالگرد پیروزی نقلاب اسلامی مملو از کودکان و نوجوانانی بود که در دستان هر یک پرچمی از کشور ایران به اهتزار درآمده بود.

نسل آینده ایران پرجنب و جوش در کنار یکدیگر روی صندلی های سالن شهید رضا پناهی نشسته بودند و برنامه های یپیش بینی شده کانون پرورش فکری برای آشنایی آنها با وقایع انقلاب یکی پس از دیگری و با استقبال کودکان و نوجوانان توسط گروه های مختلف اجرا شد.

در برنامه جشن انقلاب گروه تئاتر “ایران زمین” که از گروههای برتر تئاتر کشور است سه برنامه با عناوین “خانه ما”، “بچه های ایران”، “معرفی شخصیت” به صورت داستان و “معرفی سرزمین” در قالب نمایش اجرا کردند.

در بخش معرفی سرزمین که به معرفی چند استان پرداخته شد، جای معرفی استان البرز با توجه به اینکه این گروه نمایشی در البرز به اجرای برنامه پرداختند، خالی بود که بازیگران این گروه نمایشی قول دادند به زودی استان البرز را نیز که بیش از دو سال از تاسیس آن می گذرد در قالب نمایش معرفی کنند.

بازگویی حوادث انقلاب و انتقال مفاهیم آن برای کودکان و نوجوانانی که در جریان رویدادهای انقلاب نبودند و شاید درک اتفاقات آن دوران برایش آسان نباشد، شیوه هایی خاص می طلبد و جشن انقلاب البرز با پرده خوانی توسط مربیان کانون پرورش فکری و البته با مشارکت اعضای کانون روایت شد.

به این ترتیب که وقایع انقلاب از سال ۴۲ یعنی همزمان با تبعید امام  تا سال ۵۷ مقارن با پیروزی انقلاب اسلامی با استفاده از نقاشی کودکان تصویرگری و قصه گویی شد.

اجرای پرده خوانی و استفاده از شیوه های روایتگری و تصویرسازی با توجه به روحیه بازیگوش این گروه سنی تمهید هوشمندانه ای است برای انتقال ارزشها و حوادثی که بستر انقلاب اسلامی را ساخته اند.

اجرای مسابقات متنوع، برنامه های شاد و مفرح از دیگر بخشهای جشن گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب ۵۷ ویژه کودکان و نوجوانان استان در کرج بود.

همچنین معاون سیاسی امنیتی استاندار، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، مدیران کل کانون پرورش فکری و نهاد کتابخانه های عمومی استان البرز و فرماندار کرج در کنار اصحاب رسانه از مدعوین جشن انقلاب ویژه کودکان و نوجوانان بودند.

رمضانخانی: رسالت بزرگ کانون نهادینه کردن آرمان های انقلاب در نسل آینده ساز است

رئیس کمیته کودک و نوجوان دهه فجر استان البرز در این مراسم ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب در مقدمه ای به جایگاه انقلاب پرداخت و اظهار داشت: دهه مبارک فجر به فضل خداوند رحمان برای سی وچهارمین  سال متوالی فرا رسید و یکبار دیگر جانهای پاک مردم این دیار را سرشار از عطر یکتاپرستی ساخت تا باز هم یکدل و یکصدا بانگ “استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی” سر دهند.

صفی الله رمضانخانی افزود: امروز بیداری اسلامی همان وعده نوید بخش معمار کبیر انقلاب و اهتزاز پرچم اسلام ناب محمدی در سراسر گیتی است و طلیعه پیروزی نهایی پابرهنگان در مقابل مستکبران نمایان شده است.

مشاور مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور در امور مجلس و دولت، رسالت بزرگ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان را پاسداری از آرمان مقدس انقلاب و نهادینه کردن آن در ذهن و قلب کودکان و نوجوانان دانست و گفت: دهه فجر فرصتی گرانبها برای یادآوری سلحشوری ها و دلاورمردی های ملت اسلامی و مبارزه های مردم آزادی خواه در برابر حکومت استبداد و سلطه خارجی است که باید کودکان و نوجوانان را با آنها آشنا کرد تا کودکان امروز بدانند مردم با جانفشانی و از خودگذشتگی طنین استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را به گوش جهانیان رساندند و با پشت سر گذاشتن دشواری های فراوان با پیروی از فرمان های امام راحل اقتدار خویش را به دست آوردند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز در ادامه به اجرای بخشی از ۳۵۰ برنامه مختلف این نهاد از جمله حضور در مرقد امام(ره) و بهشت زهرا و تجدید میثاق با آرمان های والای امام(ره) و شهدای گرانقدر طی دهه فجر اشاره کرد و از دیدار اعضا و همکاران کانون با خانواده های شهدا و پرده خوانی انقلابی و برنامه های مختلف فرهنگی و هنری تا پایان این دهه خبر داد.

دشمنان با جنگ نرم می خواهند کودکان و نوجوانان را از مسیر اصلی انقلاب خارج کنند
فرماندار کرج نیز در ادامه این جشن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را در انتقال ارزش های فرهنگی هنری و انقلابی خط شکن توصیف کرد و گفت: کودکان و نوجوانان ریشه و ارکان اساسی در انتقال ارزش های انقلابی به نسل های بعدی هستند.

مهدی ایران نژاد افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در این امر پیشرو و بسیار پویا بوده است.

ایران نژاد تصاحب نسل کودک و نوجوان را از سناریوهای اصلی جنگ نرم دانست و گفت: دشمنان می خواهند از این طریق کودکان و نوجوانان ما را از مسیر اصلی انقلاب خارج کنند و به ناکجا آباد ببرند.


لزوم افزایش اعتبارات کانون برای تحقق اهداف فرهنگی

وی یکی از ابزارهای بسیار اساسی و ریشه ای که می تواند با این نقشه های شوم مبارزه کند را کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برشمرد و افزود: این نهاد فرهنگی و تربیتی  از نظر فرهنگی و تربیت اولی است و می تواند فکر کودکان و نوجوانان این مرز و بوم را مطابق با اهداف انقلاب و امام رهبری کنند.

فرماندار کرج بر توسعه و گسترش اعتبارات کانون برای تحقق اهداف این نهاد مرتبط با کودکان و نوجوانان تأکید کرد.

ابراز امیدواری معاون سیاسی امنیتی استاندار به افزایش بودجه پرورش فکری البرز
معاون سیاسی امنیتی استاندار البرز نیز با حضور در جشن سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر نقش کودکان و نوجوانان را در پیروزی انقلاب چشمگیر توصیف کرد .
ناصر رجبی با اشاره به فرموده امام که “یاران اصلی من در گهواره ها هستند و یا هنوز به دنیا نیامده  اند” یادآور شد: در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید یاران امام همان ۱۵ ساله ها بودند.

رجبی افزود: ما باید خدا را شاکر باشیم که در این عصر به دنیا آمده ایم که توانستیم نقشی در انقلاب اسلامی ایران داشته باشیم که موجب رشد و تعالی کشور شد.

سرمایه گذاری در فرهنگ و هنر، زیادش هم کم است

وی افزود: هر چقدر بیشتر در بحث فرهنگ و هنر سرمایه گذاری داشته باشیم باز هم نیاز آن بیش از پیش احساس می شود.

رجبی یادآور شد: از ابتدای سال های پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون دستگاه های مختلف اجرایی ایران از جمله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان تأثیری چشمگیر و به سزا در انتقال ارزش های فرهنگی هنری و انقلابی داشته است.

معاون امنیتی سیاسی استانداری البرز ادامه داد: با وجود اینکه استان البرز استانی نوپا است و از عمر تأسیس آن تنها دو سال گذشته است، اما با برنامه ریزی های گسترده ای که انجام شده و با اجرای برنامه های  بی شمار فرهنگی هنری سهمی به سزا در جهت انتقال ارزش های انقلابی و همچنین ارزش های فرهنگی هنری داشته است.

تاکید بر اطلاع رسانی اجرای برنامه های شاد ویژه کودکان

وی اجرای برنامه شاد و مفرح جشن دهه مبارکه فجر ویژه کودکان و نوجوانان استان را بسیار مثبت و تأثیرگذار ارزیابی و بر اطلاع رسانی گسترده این گونه برنامه ها تأکید کرد.

رجبی همچنین بر افزایش بودجه به منظور گسترش برنامه های فرهنگی هنری و انقلابی کانون پرورش فکری کودکان استان البرز ابراز امیدواری کرد.

معاون امنیتی سیاسی استانداری البرز بر حمایت ویژه از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تأکید کرد و افزود: کودکان آینده سازان این مرز و بوم هستند و سرمایه گذاری بر این قشر موجب کاهش ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی در جامعه و همچنین موجب ظهور ایرانی آباد تر در آینده خواهد شد.

دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۱
کد خبر : 5853
بازدیدها: 380

پاسخی بگذارید »