پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

آزمون کتبی طرح ملی حافظان قران کریم در استان البرز برگزار شد

danesheroz1 اسفند ۹, ۱۳۹۲ ۰
آزمون کتبی طرح ملی حافظان قران کریم در استان البرز برگزار شد

دانش روز: آزمون کتبی طرح ملی تربیت حافظان قران کریم در استان البرز همزمان با سراسر کشور توسط اداره کل اوقاف استان البرز برگزار شد.

به گزارش دانش روز، صبح امروز آزمون کتبی طرح ملی تربیت حافظان قران کریم همزمان با سراسر کشور توسط اداره اوقاف  استان البرز و در تالار شهیدان نژاد فلاح برگزار شد.

در این آزمون حجه الاسلام و المسلمین رایمند، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج – حجت الاسلام حسین امینی، معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز حضور داشتند.

آزمون کتبی ساعت ۹ صبح و با حضور گسترده متسابقین در رده های سنی مختلف برگزار شد.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرزدر گفتگو با خبرنگار دانش روز گفت: این آزمون در رده های سنی ۷ الی ۱۲ سال – ۱۲ الی ۱۹ سال و ۱۹ سال به بالا برگزار شده و در واقع در تمامی سنین متسابقین حضور دارند.

حجت الاسلام حسین امینی افزود:  در مجموع در سطح استان ۲۴ حوزه امتحانی به تفکیک ۱۲ حوزه امتحانی در کرج، یک حوزه درطالقان، ۶ حوزه امتحانی درهشتگرد، ۲ حوزه اشتهارد، ۲ حوزه نظرآباد میزبان شرکت کنندگان در آزمون بودند.

امینی خاطر نشان کرد با توجه به فرموده  رهبر معظم انقلاب در خصوص تربیت ده میلیون حافظ قرآنی، سازمان اوقاف اقدام به برگزاری این طرح ملی حفظ کرده و در سال اول ۸۰۰۰ و در سال دوم ۱۰ هزار نفر حافظ با بیش از سیصد مربی که غالبا حافظان قران کریم هستند و به سراسر استان اعزام کردیم در این طرح شرکت کرده اند.

وی در ادامه رشته های امتحانی را به شرح ذیل عنوان کرد:

 حفظ کل ، حفظ جزء سی، جزء سی و یک، ۲۰ جزء، ۱۵ جزء و موضوعی با ۳۰۰ و ۱۵۰ موضوع

امینی در خاتمه اظهار داشت: متسابقینی که  قبلا از ۲۳ بهمن الی ۸ اسفند در آزمون شفاهی و در سطح امام زادگان شاخص استان شرکت کرده اند کارت ورود به جلسه این آزمون را دریافت کرده و در مسابقه امروز حضور یافته اند که در صورت کسب نمره ۷۰  از آزمون شفاهی و کتبی گواهینامه رسمی از سوی اوقاف به آنها اعطا خواهد شد.

جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۲
کد خبر : 95892
بازدیدها: 352

پاسخی بگذارید »