چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آزمون اعزام قاریان به حج تمتع ۸ تا ۱۰ تیرماه برگزار می شود

danesheroz2 تیر ۶, ۱۳۹۲ ۰
آزمون اعزام قاریان به حج تمتع ۸ تا ۱۰ تیرماه برگزار می شود

دانش روز: کارشناس آموزش مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه از برگزاری هفدهمین دوره آزمون اعزام قاریان به حج تمتع از ۸ تا ۱۰ تیرماه۹۲ خبر داد

به گزارش دانش روز،  به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام و المسلمین سید مسعود میریان در گفتگویی با اعلام اینکه در آزمون امسال ۱۲۰ نفر از قاریان برتر شرکت خواهند کرد، گفت: ۱۲۰ نفراز قاریان برجسته و برگزیده که نفرات اول تا سوم مسابقات سراسری مرحله استانی سازمان اوقاف هستند و یا نفرات راه یافته به مرحله کشوری این مسابقات هستند، از ۸ تا ۱۰ تیرماه۹۲ در این آزمون به رقابت خواهند پرداخت.
وی ادامه داد: داوری این رقابت ها در ۲ بخش ترتیل و قرائت توسط ۶ نفر از اساتید و برجسته قرآنی کشور که منتخب شورای عالی قرآن و کمیته اعزام قاریان هستند ، از ۱۲ تا ۱۴ تیرماه برگزار می شود.
حجت الاسلام میریان با بیان اینکه اسامی نفرات برگزیده، برای تایید نهایی به کمیته اعزام قاریان ارسال خواهد شد، اظهار کرد: سال ۹۰ ، ۳۱ قاری و سال ۹۱ ، ۲۵ قاری به این سفر معنوی اعزام شدند و امسال نیز ۲۵ تا ۳۰ نفر از قاریان به حج تمتع اعزام می شوند.
کارشناس آموزش مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: این قاریان به عنوان سفیر قرآنی برای برگزاری محافل انس باقرآن در کاروان ها و بعثه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و برگزاری مراسم های تواشیح ، اذان ، مناجات ، و … به این سفر معنوی اعزام می شوند و در مجموع بیش از ۱۰۰۰ محفل قرآنی باحضور این قاریان در سرزمین وحی برگزار خواهدشد.
وی با اشاره به اینکه این قاریان در ۲ بخش؛ مدینه اول و مدینه دوم اعزام خواهند شد، ادامه داد: اعزام قاریان به حج تمتع از اوایل انقلاب اسلامی آغاز شد و بصورت رسمی در قالب «کاروان نور» حدود ۱۷ اعزام صورت گرفته است.
حجت الاسلام میریان تاکید کرد: برای افراد برگزیده این آزمون بعد از تایید نهایی ، دوره های آموزشی با همکاری سازمان حج و زیارت و شورای عالی قرآن برگزار خواهد شد و ماموریت ها و وظایف این قاریان در این دوره ها تشریح خواهد شد.
وی با بیان اینکه مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف برگزار کننده این آزمون است ، خاطرنشان کرد: این آزمون در ساختمان مرکزی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار خواهد شد.
منبع: پانا

پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۸
کد خبر : 32370
بازدیدها: 131

پاسخی بگذارید »