شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

خبر خوب ستاد دیه البرز برای زندانیان جرایم غیرعمد:

آزادی زندانیان تا سقف ۱۰ میلیون تومان

danesheroz1 مرداد ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
آزادی زندانیان تا سقف ۱۰ میلیون تومان

دانش روز: آزادی ۷۴ زندانی جرایم غیرعمد در ماه مبارک رمضان، اعمال بخشودگی هایی برای این دسته از زندانیان و اعلام دو برابر بودن آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در سه ماه نخست امسال نسبت به کل سال ۹۱ از مهمترین مباحثی بود که در جلسه ستاد دیه استان البرز مطرح شد

به گزارش دانش روز، محمد باقر مقدسی در چهارمین جلسه هیئت مدیره ستاد دیه استان البرز از آزادی ۷۴ زندانی جرایم غیرعمد با پرداخت پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این افراد با حمایت و همت خیران استان به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.

وی افزود: کل مبلغ بدهی این تعداد از زندانیان آزاد شده چهل ودومیلیاردریال بوده است که با اقدامات بخش مددکاری و گذشت شکات این رقم به ۵۵۰میلیون تومان کاهش یافته است

مدیر عامل ستاددیه استان البرز ضمن اشاره به کمک های جمع آوری شده در جشن رمضان امسال یادآور شد: با استقبال کم نظیر مردم خیراندیش استان در جشن ستاد دیه ۱۷ رمضان سال جاری مبلغ ۱۲ میلیارد ریال به صورت تعهد و نقدی جمع آوری شد که از این مبلغ  ۳۴۵ میلیون تومان در قالب چک و ۲۰ میلیون تومان به صورت نقدی بود.

به گفته مقدسی تا کنون مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان دریافت شده است و مابقی آن در حال پیگیری و جمع آوری است.

مقدسی همچنین از آزادی ۱۲۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در سه ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: این تعداد بدون احتساب ۷۴ زندانی غیربزهکار آزاد شده در ماه مبارک رمضان است.

وی رشد شمار زندانیان آزاد شده از ابتدای سال جاری تا کنون در مقایسه با سال گذشته که در تمام سال ۲۲۴ زندانی جرایم غیرعمد آزاد شدند را با همراهی و همدلی و اعتماد مردم به اهداف ستاد دیه دانست.

اعمال بخشودگی هایی برای زندانیان جرایم غیرعمدی که از ۱۵ خرداد ۹۲ به زندان افتاده اند

مدیر عامل ستاد دیه استان البرز ادامه داد: در حال حاضر  ۳۰۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان البرز نیاز به خدمات ستاد دیه دارند که نیمی از این افراد هنوز متهم بوده و پرونده آنان در حال رسیدگی است.

وی همچنین در مورد زندانیانی که از ۱۵ خرداد سال جاری وارد زندان شده در صورت داشتن دیه، گفت که تا سقف ۵۰ درصد کل بدهی آنان و در مورد زندانیان مهریه نیز تا سقف ۲۵ میلیون تومان به آنان پرداخت می شود.

نسبت آزادی زنداینان جرایم غیرعمد البرز در سه ماه اول ۹۲ دو برابر کل سال ۹۱ است

همچنین در این جلسه اعلام شد که تمامی زندانیان جرایم غیرعمد تا سقف ۱۰۰میلیون ریال استان البرز از زندان آزاد خواهند شد.

علی فرهادی رئیس هیئت مدیره ستاد دیه استان البرز با اعلام این خبر گفت: به پشتوانه حمایت مردم امکان آزادی تمامی زندانیان جرایم غیر عمد تا سقف ۱۰۰میلیون ریال استان البرز از زندان فراهم شده است.

وی اظهار داشت: نوع عملکرد ستاد دیه در این مدت کوتاه موجب جلب اعتماد همگان شده به گونه ای که نسبت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در سه ماه اول سال ۹۲ دو برابر کل سال ۹۱ بوده است.

دادستان مرکز استان البرز با یادآوری اینکه کمک های ستاد دیه تنها ویژه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد غیر بزهکار است و افرادی که از روی عمد منجر به جرم شده اند شامل این دسته از کمک ها نمی شوند، تصریح کرد: گرچه در میان برخی از این دسته از مجرمان افرادی هستند که سالیان متمادی به دلیل مقدار ناجیزی رد مال در زندان به سر می برند و ضمن تغییر رفتار بزهکارانه قادر به پرداخت بدهی خود در حق شاکی  نیستند که باید برای کمک به این دسته از زندانیان با همیاری انجمن حمایت از زندانیان اقداماتی صورت پذیرد تا از اثرات زیانبار حبس بر این دسته از زندانیان و خانواده آنها پیشگیری کرد.

منبع:مهر

دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۹
کد خبر : 49838
بازدیدها: 277

پاسخی بگذارید »