سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سخنراني دبيركل حزب الله لبنان در مراسم ولادت پیامبر(ص)/

آرزوی بسیاری از طرفها درباره سوریه تعبیر نشده/ انتخابات اخیر نشانه افول رژیم‌صهیونیستی است

danesheroz بهمن ۶, ۱۳۹۱ ۰

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی که به مناسبت میلاد حضرت رسول اکرم (ص) ایراد کرد، با اشاره به این ایام مبارک، تاکید کرد که تنها راه نجات بشریت توجه به پیام اسلام و رسول گرامی است

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی که به مناسبت میلاد حضرت رسول اکرم (ص) ایراد کرد، با اشاره به این ایام مبارک، تاکید کرد که تنها راه نجات بشریت توجه به پیام اسلام و رسول گرامی است.

وی سخنانش را در چهار محور تقسیم بندی کرد: بخش اول در مورد میلاد حضرت رسول، بخش دوم در مورد تحولات جهانی، سوم مختصری در مورد انتخابات اخیر اسرائیل و چهارم نیز در مورد وضعیت داخلی لبنان.

سیدحسن نصرالله با اشاره به توهین‌هایی که به ساحت حضرت پیامبر در سال گذشته میلادی شد، این اقدام را در راستای اختلاف افکندن میان ادیان اسلام و مسیحیت ارزیابی کرد.

وی در این بخش از سخنانش با تاکید بر این مساله که فتنه قومی – مذهبی از خطرناک‌ترین مسایل حاضر در منطقه و جهان است، آن را بحرانی جدی ارزیابی کرد و گفت: این مشکلات در تاریخ جهان وجود داشته‌اند، اما متاسفانه مشکل اصلی آن است که ما نمی‌دانیم چگونه باید با آن برخورد کنیم.

وی دلیل افزایش درگیریها در جهان اسلام را منافع سیاسی دانست و هیچ زمینه مذهبی در ان وجود ندارد مسلمانان در برابر تحرکات مشکوک علیه پیامبر اسلام (ص) متحد شوند.

انتخابات اخیر نشانه افول رژیم‌صهیونیستی است

سید حسن نصرالله، گفت: امام موسی صدر وقتی جنگ داخلی شروع شد، رکن همه امور بود.

دبیر کل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنانش، افزود: مشکل منطقه با تاسیس رژیم صهیونیستی آغاز شد؛ انتخابات اسرائیل نشانه افول احزاب پیشرو و نبود رهبران در جامعه اسرائیل است،مساله ای که نباید از آن فریب بخوریم داستان تفاوت سیاست های راستگرا، چپگرا، راستگرای راستگرا و غیره است.

نصرالله با بیان اینکه عامل نجات دهنده غزه، راهکار مقاومت است؛ عوامل نجات دهنده لبنان نیز وجود معادله ارتش، ملت و مقاومت است، گفت: مهمترین پاسخ به انتخابات اسراییل اتکای بیشتر به مقاومت فلسطین و لبنان است.

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به انتخابات این کشور، تاکید کرد انتخابات لبنان در زمان حاضر بسیار حساس است، طوایف لبنانی با حساسیت بیشتری به مساله انتخابات می نگرند و حق دارند که برای آینده خود نگران باشند.

حمایت مالی از رسانه‌های مغرض خطرناک‌ است

سید حسن نصرالله در ادامه سخنان خود به مبحث فتنه‌های داخلی اشاره کرد و حمایت‌های مالی از رسانه‌های مغرض برای تنش آفرینی در اوضاع لبنان را خطرناک‌تر از سلاح مقاومت دانست که بهانه مخالفان است و گفت: مخالفان حزب الله به سلاح مقاومت گیر می‌دهند، اما می توان مساله سلاح را با آرامش بررسی کرد، ما از سال ۱۹۹۰ هیچ‌گاه استفاده از سلاح خود را در حوزه انتخابات به مردم تحمیل نکردیم.
نصرالله اظهارات مخالفان درباره سلاح حزب‌الله را نادرست خواند و تاکید کرد که تاکنون هیچ مشکلی درباره سلاح حزب الله به وجود نیامده است.

وی پول را خطرناک‌تر از سلاح دانست و یادآور شد که تبلیغات رسانه‌ای با حمایت‌های مالی خارجی از هر سلاحی خطرناک‌تر است.
نصرالله گفت: کسانی که مخالف اختصاص کرسی‌های پارلمان به نسبت وسعت طوایف هستند، سهمی بزرگ‌تر از آنچه سزاوار آن هستند، می‌خواهند؛ اکثریت مسیحی‌های لبنان موافق نسبت کرسی‌ها در پارلمان هستند و من از لبنانی‌ها می‌خواهم قانون انتخابات را عادلانه بررسی کنند و در قید و بند رویدادهای سوریه نباشند.

نصرالله تاکید کرد: حوادث سوریه نشان می‌دهد که بسیاری از آرزوهای طرف‌های بین‌المللی و منطقه‌ای در سوریه محقق نشده است.

هشدار درباره تنش‌های فرقه‌ای در لبنان

سیدحسن نصرالله خواستار همکاری برای حل مشکلات به جای تشدید درگیری‌های منطقه‌ای شد و گفت: باید هوشیار باشیم برخی رژیم‌های عربی به شکل مستقیم اختلافات خود با ایران را نزاع سنی‌ها علیه شیعیان عنوان می‌کنند؛ نزاع سنی‌ها علیه شیعیان سبب جنگ عراق علیه ایران به عنوان یکی از خطرناک‌ترین جنگ‌های منطقه شد.

دبیرکل حزب‌الله در ادامه با بیان این موضوع که جنگ میان امویان و عباسیان در تاریخ اسلام طایفه‌ای نبود و اکثر جنگ‌ها و منازعات، به خاطر اختلافات سیاسی بود و رابطه‌ای با دین و قبیله نداشته است، گفت: وجود اختلافات و بحرانها طبیعی است، اما خطرناک است که ما نمی‌دانیم چگونه باید با بحران‌ها برخورد کنیم.

دبیر کل حزب الله لبنان درباره انقلاب‌های عربی و دیگر تنش‌ها در منطقه هم یادآور شد که ما در لبنان بخشی از جهان عربی و اسلامی هستیم و طبیعی است از رویدادهای منطقه تاثیر بپذیریم.

وی با رد این موضوع که هرج و مرج و چالش‌های موجود در منطقه اختلافات طایفه‌ای است، تصریح کرد: ماهیت منازعه کنونی، از مسائل طایفه‌ای فراتر است و افزایش درگیری‌ها و اختلافات کشورها به چالشی بزرگ در جهان عربی و اسلامی تبدیل شده است.

آرزوی بسیاری از طرفها درباره سوریه تعبیر نشده است

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه سخنانش درباره انتخابات این کشور گفت: سخن گفتن و اتهام زدن درباره اینکه حزب الله منویات خود را بر مسیحیان لبنان تحمیل می کند دروغ، افترا و توهین به تمام مسیحیان است.

وی افزود: ما باید اتهام زنی ها را کنار بگذاریم، چون اتهام زنی ها هیچ تغییری در شرایط کشور ایجاد نخواهد کرد.

نصرالله با اشاره به اینکه “طبیعی است که هر طرف قانون انتخابات را بر اساس توانایی های سیاسی اش دنبال می کند”، تصریح کرد: ما موضوع تقسیم کرسی های پارلمان به نسبت طوایف مختلف لبنانی را دنبال می کنیم و معتقدیم که تنها راه تضمین حق همه گروه های لبنانی این است که قانون انتخابات بر اساس تقسیم کرسی ها نسبت به حجم طوایف باشد.

دبیر کل حزب الله، تاکید کرد طرف مقابل ما تنها مسله سلاح حزب الله را مطرح می کند و حرف دیگری برای گفتن ندارد.

دبیرکل حزب الله لبنان درباره تصویب قانون جدید انتخابات پارلمانی که در ماه می ۲۰۱۳ در این کشور برگزار می شود، اظهارداشت: از منابع موثق مطلع شدیم که برخی گروهها در جریان انتخابات پارلمانی ۲۰۰۹ بیش از سه میلیارد دلار هزینه کرده اند تا پیروز شوند. آیا هزینه کردن این پولها خطرناک تر است یا موضوع سلاح (حزب الله)؟ آیا مسئله انتخابات خطرناک تر است یا موضوع سلاح؟

وی تاکید کرد: من از لبنانیها می خواهیم در بررسی قانون انتخابات عادلانه و منصفانه عمل می کنند و منتظر آنچه در سوریه رخ خواهد داد نباشند. به ویژه برخی گروهها که در انتظار سقوط دمشق هستند تا از این مسئله در راستای اهداف انتخاباتی خود در لبنان سوء استفاده کنند.

سید حسن نصرالله افزود: اطلاعات میدانی و واقعیتهای موجود نشان می دهد آرزوی بسیاری از ظرفها درباره سوریه تعبیر نشده است و کسانی که امید دارند از وقایع این کشور در راستای اهداف خود استفاده کنند راه به جایی نمی برند.

جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۸:۵۹
کد خبر : 5027
بازدیدها: 256

پاسخی بگذارید »