شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آخرین کاروان عمره‌ گزاران ایرانی فردا وارد کشور می‌شود

danesheroz1 مرداد ۵, ۱۳۹۲ ۰
آخرین کاروان عمره‌ گزاران ایرانی فردا وارد کشور می‌شود

دانش روز: آخرین کاروان عمره‌ گزاران ایرانی با دو پرواز مستقیم از شهر جده در عربستان به تهران پرواز می‌کنند که با انجام این دو پرواز پرونده عمره سال جاری نیز بسته می‌شود

به گزارش دانش روز، آخرین کاروان عمره‌گزاران ایرانی با دو پرواز مستقیم از شهر جده در عربستان به تهران پرواز می‌کنند که با انجام این دو پرواز پرونده عمره جاری نیز بسته می‌شود.

براساس این گزارش، امروز  ۶ پرواز از زائران عمره گزار در عربستان به ایران صورت گرفت که سه پرواز آن تا پایان شب انجام می‌شود.

این گزارش حاکی است، روز یکشنبه ششم مرداد ماه برابر با ۱۹ ماه مبارک رمضان آخرین کاروان‌های عمره‌گزار ایرانی نیز در قالب دو پرواز از جده به تهران پرواز می‌کنند.

عملیات اعزام زائران ایرانی به عمره از ۲۶ بهمن ماه ۹۱ آغاز و تا روز شانزدهم تیرماه ۹۲ ادامه داشت که روز یکشنبه ششم مرداد ماه آخرین کاروان به ایران اسلامی باز خواهد گشت.

طبق آمار رسمی اعلام شده از سوی سازمان حج و زیارت، در عملیات عمره جاری ۵۲۱ هزار و ۷۳ نفر موفق شدند مناسک عمره را انجام دهند.

براساس برنامه ریزی انجام شده تعداد کاروان‌ها اعزامی به سرزمین وحی سه هزار و ۶۴۱ کاروان بوده است که در مدت حضور زائران ایرانی در عربستان ۵۵ نفر فوت کردند که ۱۵ نفر در مدینه منوره و ما بقی در مکه مکرمه بوده است.

در مدت حضور زائران ایرانی در سرزمین وحی، دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در دو شهر مقدس مدینه منوره و مکه مکرمه به صورت شبانه‌روزی فعال بوده که در این مدت کارهای فرهنگی مختلف از سوی حوزه نمایندگی ولی فقیه در سرزمین وحی برای زائران ایرانی برگزار شده است.

با توجه به نزدیک شدن ایام حج تمتع، اعزام زائران از کشورهای اسلامی به عربستان با ماه رمضان پایان می‌یابد و همزمان با دهه پایانی شهریور عملیات اعزام حجاج به سرزمین وحی آغاز می‌شود و حدود یک ماه یعنی در ماه شوال هیچ زائر غیربومی در این کشور حضور نخواهد داشت.

براساس برنامه‌ریزی اعلام شده از سوی سازمان حج و زیارت، اعزام ۶۴ هزار نفر از حجاج کشورمان از ۲۳ شهریورماه به سرزمین وحی آغاز می‌شود.

منبع:مهر

شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۳
کد خبر : 43294
بازدیدها: 247

پاسخی بگذارید »