یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سید حسین مهاجران تشریح کرد؛

آخرین وضعیت قیمت‌ و توزیع میوه در بازار

danesheroz دی ۲۵, ۱۳۹۱ ۰

رییس اتحادیه میوه و سبزی‌فروشان گفت: نیاز بازار کاملا تامین است و هیچ نیازی به واردات نداریم. ذخیره‌سازی نیز برای شب عید صورت گرفته است

سید حسین مهاجران در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: از ۲۵ اسفند‌ماه تا ۲۰ فروردین‌ماه گردش زمانی شب عید به حساب می‌آید که تدارکاتی برای این ایام صورت گرفته است. تنها شاید شاهد افزایش ۱۰ درصدی قیمت میوه باشیم که این افزایش قیمت تمام میوه‌ها را در بر نخواهد گرفت. به‌طور مثال به کیوی می‌توان اشاره کرد که در حال حاضر زیر قیمت خرید به فروش می‌رسد.
وی با اشاره به ثبات بازار ادامه داد: افزایش قیمت میوه تنها مربوط به قیمت خود میوه نیست و بیشتر مربوط به افزایش قیمت سردخانه، حمل‌ونقل و بسته‌بندی است.
مهاجران بیان کرد: قیمت‌ها مناسب و کیفیت میوه‌ها بسیار خوب است. تولید و انبار میوه در کشور نیز بیش از نیاز بازار است.
رییس اتحادیه میوه و سبزی‌فروشان بیان کرد: بیشتر مصرف میوه در کشور مربوط به پرتقال است. تامسون شمال کیلویی ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان است که قیمت خرید میوه از روی درخت کیلویی ۷۰۰ تومان است.
مهاجران ادامه داد: نارنگی ساری در حال تمام شدن است اما هم‌چنان در میوه‌فروشی‌ها عرضه می‌شود. نارنگی بندر‌عباس که حدود ۳۰ سال حجم تولید خود را افزایش نداده منتظر است نارنگی ساری در بازار تمام شود تا به بازار بیاید. نارنگی بندر‌عباس کیفیت بسیار عالی دارد که قیمت آن در آخرین بارها در حدود کیلویی ۵۰۰۰ تومان است.
وی خاطرنشان کرد: تولید سیب نیز در کشور به قدری بوده که برای جلوگیری از خرابی، مازاد بر نیاز بازار را به دیگر کشور‌ها صادر کردیم. سیب خوب در بازار با قیمت ۲۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد.
او هم‌چنین ادامه داد: موز در چند روز گذشته با قیمت ۳۵۰۰ تومان به فروش می‌رسید که در حال حاضر به ۲۵۰۰ تومان رسیده است و پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده با قیمت کیلویی ۲۴۰۰ تومان به فروش رسد.
رییس اتحادیه میوه و سبزی‌فروشان تصریح کرد: تا چند روز آینده پیاز به میادین خواهد آمد که به افرادی که پیاز را نگهداری کرده‌اند توصیه می‌شود پیاز خود را سریعا به فروش برسانند. پیاز در حال حاضر از کیلویی ۶۰۰ تومان تا ۹۰۰ تومان به فروش می‌رسد و سیب‌زمینی با کیفیت نیز کیلویی ۳۵۰ تومان تا ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.
او هم‌چنین با اشاره به فراوانی خیار توضیح داد: خیار گلخانه‌ای کیلویی ۱۶۰۰ تومان و فصلی کیلویی ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد. گوجه‌فرنگی گلخانه‌ای نیز کیلویی ۶۰۰ تا ۱۸۰۰ تومان و گوجه فرنگی فضای باز کیلویی ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان به فروش می‌رسد.
گفتنی است، قیمت فروش این محصولات در میوه‌فروشی همراه با ۲۵ درصد افزایش برای موز و ۳۵ درصد برای دیگر میوه‌ها است که این افزایش قیمت به عنوان سود فروشنده محاسبه می‌شود.
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۱ - ۱۷:۵۷
کد خبر : 4046
بازدیدها: 159

پاسخی بگذارید »