شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آخرین وضعیت بازسازی مدارس زلزله‌زده آذربایجان شرقی

danesheroz2 خرداد ۱۹, ۱۳۹۲ ۰

مدیرکل نوسازی مدارس استان آذربایجان شرقی در تشریح آخرین وضعیت بازسازی مدارس، گفت: در زلزله آذربایجان شرقی ۱۸۲ واحد آموزشی آسیب‌ دیدند که کار بازسازی آنها از همان موقع آغاز و خیرین نیز ۴۱۵ کلاس درس را ساخته و یا بازسازی کرده‌اند

به گزارش گروه دانش آموزی دانش روز، علی آذرنژاد  در پاسخ به این پرسش که بازسازی مدارس آسیب دیده در زلزله آذربایجان شرقی سال گذشته چگونه دنبال می‌شود؟ اظهار کرد: در این استان، منطقه کاملا تخریب شده نداشتیم، اما ۱۸۲ واحد آموزشی در این زلزله دچار آسیب شده‌اند که ۱۱۰ مورد از آن‌ها جزء تعمیرات جزیی بوده و به امید خدا در سال تحصیلی جاری وارد کار خواهند شد.

1_635063640539741862_s

وی افزود: ۴۰ واحد از این مدارس آسیب دیده جزء تعمیرات اساسی بوده که تعمیرات آن‌ها را انجام داده‌ایم؛ در ۱۵۲ واحد آموزشی دیگر نیز لازم بود عملیات مقاوم‌سازی و یا تخریب بازسازی را انجام دهیم، زیرا ضریب آسیب‌پذیری آن‌ها در اثر زلزله اتفاق افتاده بالا رفته و برای دانش‌آموزان نا امن شده‌ بود.
مدیر کل نوسازی مدارس استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تا سال گذشته هیچ منطقه‌ای وجود نداشت که مدارس نداشته باشد، ادامه داد: تعدادی از مدارس را با استقرار مدارس پیش‌ساخته به کار وارد کردیم، در ۱۵۲ واحد نیز تعمیرات اساسی انجام داده‌ایم و تعدادی از مدارس را هم ۲ شیفته کرده‌ایم تا در سال تحصیلی جاری مشکلی پیش‌رو نباشد.

آذرنژاد تصریح کرد: اکنون نیز حدودا ۱۱۲ واحد آموزشی توسط ۵۷ خیر حقیقی و حقوقی با ۴۱۵ کلاس درسی و با اعتبار قریب به ۳۲ میلیارد تومان منافع در حال احداث و بازسازی است.

منبع: پانا

یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۴
کد خبر : 24700
بازدیدها: 195

پاسخی بگذارید »