شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آخرین خبرهای ضد و نقیض از انتخابات/بازار تایید و رد صلاحیت ها داغ است

danesheroz اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
آخرین خبرهای ضد و نقیض از انتخابات/بازار تایید و رد صلاحیت ها داغ است

آخرین روز احراز صلاحیت های شورای نگهبان به همان اندازه فضای انتخابات را ملتهب کرده که آخرین روز ثبت نام ها و حضور چهره های شاخص فضای انتخابات را داغ کرد

به گزارش خبرنگار دانش روز ، روز پایانی تایید صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری در شورای خبرگان رهبری در حال اتمام است. در این بین گمانه زنی بر سر رد صلاحیت افرادی همچون هاشمی و مشایی بسیار بالا گرفته است تا جایی که برخی سایت ها با تکیه بر مستندات خود به صورت قطعی صلاحیت این دو نفر را رد شده می دانند.

رد صلاحیت هاشمی شایعه است یا واقعیت؟

با این حال امروز هاشمی رفسنجانی ستاد دوم خود را به سردمداری علی مطهری به راه انداخت تا نشان دهد در مسیر خود جدی است و به این شایعات نخواهد پرداخت. اگر چه فضای انتخابات امروز ملتهب است اما رد صلاحیت هاشمی هنوز از سوی هیچ مرجع قانونی تایید نشده است.

اسفندیار امیدوار

از سوی دیگر اسفندیار رحیم مشایی نیز همچنان به تایید صلاحیت امید دارد و امروز شنیده شد که ستادهای تبلیغاتی وی در حال جمع آوری کمک های مردمی هستند. گویا امید به تایید صلاحیت از سوی شورای نگهبان در دل این جریان نیز زنده است. هر چند بارها از سوی مسئولین و شورای نگهبان اعلام شده که انحرافی ها شایسته تایید صلاحیت نیستند.

سهام عدالت ۳ میلیونی در راه انتخابات

حدود ۴ ماه پیش پارس نیوز از برنامه دولت برای آزاد سازی سهام عدالت برای مبادله در بورس خبر داد. این خبر اکنون و با گذشت ۴ ماه از تاریخ انتشار خبر، توسط رییس جمهور تایید شد. احمدی نژاد اعلام کرد که بزودی سهام عدالت قابل خرید و فروش می شود.

گفتنی است سهام عدالت که در حال حاضر در اختیار ۴۱ میلیون ایرانی قرار دارد ارزشی معادل ۲.۵ تا ۳ میلیون تومان دارد که می تواند تاثیر عمیقی بر انتخابات پیش رو بگذارد.

انتخابات چهار قطبی

فارغ از اینکه انتخابات آتی با تایید صلاحیت هاشمی همراه است یا رد صلاحیت، می توان انتخابات آتی را چهار قطبی دانست؛ به طور قطع یک کاندیدا از جریان اصلاحات در انتخابات حضور دارد (هاشمی و یا عارف)، رضایی به عنوان کاندیدای مستقل، قالیباف به عنوان یکی از نمایندگان اصولگرا، جلیلی به عنوان گزینه ائتلافی اصولگرایان در انتخابات آتی حضور خواهند داشت.

 

منبع :پارس

سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۵
کد خبر : 19150
بازدیدها: 215

پاسخی بگذارید »