چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات دی ماه/ روزهای اعلام نتیجه امتحانات

danesheroz1 دی ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات دی ماه/ روزهای اعلام نتیجه امتحانات

دانش روز: معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: تقریباً در اکثر مدارس، امتحانات دوره اول و دوم متوسطه تمام شده است و مدارس مشغول اعلام نتایج هستند

 به گزارش دانش روز، علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی در خصوص امتحانات دی‌ماه دانش‌آموزان اظهار داشت: امتحانی در دی‌ماه برای دانش‌آموزان سال سوم متوسطه برگزار می‌شود که برخی از دروس آن نهایی است و مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌کند.

وی ادامه داد: بنا بر آیین‌نامه دوره متوسطه، دانش‌آموزانی که در خرداد و شهریور نتوانستند فارغ‌التحصیل شوند، آخرین فرصتی که دارند تا در داخل مدرسه بمانند و امتحان دهند، آزمون دی‌ماه است.

زرافشان گفت: اگر دانش‌آموزان موفق به پایان تحصیلات شوند، فارغ‌التحصیل می‌شوند؛ در غیر این صورت باید به مدرسه بزرگسال و شبانه مراجعه کنند.

وی افزود: مدارس، امتحانات دی‌ماه را برگزار می‌کنند و تقریباً در اکثر مدارس امتحانات دوره اول و دوم متوسطه تمام شده است و مدارس مشغول اعلام نتایج هستند.

زرافشان ادامه داد: امتحانات در سطح  مدرسه برگزار می‌شود و داخلی است و وزارتخانه دخالت مستقیمی در برگزاری امتحانات دی‌ماه ندارد و مقطع ابتدایی هم امتحانات خود را دادند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: بنابر آیین‌ نامه اجرایی مدارس و آیین‌نامه‌های امتحانات، امتحان نوبت اول در تمام مدارس به صورت داخلی در سطح مدرسه برگزار می‌شود و تنظیم برنامه، تعیین زمان برگزاری امتحانات و اعلام نتایج همه در سطح مدارس انجام می‌شود؛ یعنی امتحانات تمام پایه‌ها از ابتدایی تا دوره متوسطه در نوبت اول داخلی و در سطح مدرسه برگزار می‌شود.

منبع: فارس

جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۴
کد خبر : 88039
بازدیدها: 349

پاسخی بگذارید »