چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آخرین روند پیگیری درمان کودکان شین آبادی

danesheroz1 دی ۴, ۱۳۹۲ ۰
آخرین روند پیگیری درمان کودکان شین آبادی

دانش روز: مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش، با مروری بر اقدامات صورت گرفته ، آخرین روند درمانی کودکان شین آبادی را اعلام کرد

به گزارش دانش روز، محمد چینیان گفت: بنا به دستور و تاکیدات دکتر فانی در خصوص پیگیری اقدامات درمانی و پشتیبانی دانش آموزان دو کمیته تشکیل شده و بر این اساس مکاتبات و جلسات مکرری با متولیان وزارت بهداشت صورت پذیرفت. از جمله آخرین نشستی که با حضور وزیر آموزش و پرورش، نمایندگان تام الاختیار از وزارت بهداشت- وزارت رفاه و سازمان بهزیستی در آذرماه تشکیل گردیدکه طی این نشست کارگروهی شکل گرفت و صورت جلسه ای تنظیم شده است تا به تصویب هیات وزیران رسانده شود .

 چینیان افزود:براساس تصمیمات این کارگروه مقرر شد: مبلغ ۱۵ میلیارد ریال بایت  هزینه معالجه – تکمیل درمان و توانبخشی در سال جاری در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گیرد، مبلغ ۱۰ میلیارد ریال بابت معیشت و سایر هزینه های وابسته در سال جاری در اختیار وزارتخانه های آموزش و پرورش – تعاون و کار قرار گیرد ومعاونت  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور مکلف شد اعتبارات مورد نیاز برای استمرار موارد ۱ و ۲ را براساس طرح درمان حادثه دیدگان و گزارش کارگروه مندرج در این تصویب نامه در بودجه های سنواتی پیش بینی نماید .

 مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع و عدم وقفه در امور درمان دانش آموزان طی هماهنگی های انجام شده با وزارت بهداشت  تصمیم گرفته شد دانش آموزان جهت ادامه درمان در ۳۰ آذرماه به بیمارستان مراجعه نمایند و دکتر محقق معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت طی مصاحبه ای این مطلب را عنوان داشتند.

 وی افزود: در حال حاضر دانش آموزان معاینات مکرر در بیمارستان داشته اند  و قرار شد دکتر فاطمی پزشک معالج و رئیس بیمارستان نوبت دهی این عزیزان را اعلام نماید و بر اساس آخرین گزارش و پیگیری های به عمل آمده تا روز سوم دی ماه به علت عدم هماهنگی وزارت بهداشت با ریاست بیمارستان حضرت فاطمه(س) و با توجه به معاینات صورت گرفته بستری دانش آموزان انجام نپذیرفته .

 چینیان اظهار داشت: تعداد ۴ نفر از دانش آموزان تا تاریخ مهرماه ۹۲ در بیمارستان ساسان اقدامات درمانی شان انجام شد و مابقی در بیمارستان ۱۵ خرداد روند درمانی آنها طی شده است .

 وی افزود: از آن تاریخ تا به امروز نزدیک به سه ماه است در طول این مدت مکاتبات با وزارت بهداشت برای ادامه درمان از طرف وزارت آموزش و پرورش صورت پذیرفت و از آنجایی که مصوبه دولت که در سال ۹۱ به صراحت اعلام کرده  درمان به عهده وزارت بهداشت  است، ما منتظریم وزارت بهداشت روند و طرح درمانی را به ما اعلام نمایند و حتی در تاریخ ۱/۷/۹۲ نامه ای با امضای وزیر آموزش و پرورش به وزیر بهداشت و درمان در خصوص تسریع در درمان این عزیزان جهت بستری در بیمارستان ساسان ارسال شد که تعداد ۱۲نفر از دانش آموزان در بیمارستان ساسان اقدامات درمانی را انجام دهند.

 چینیان گفت: ما حصل پیگیری ها منتج به این گردید که کلیه دانش آموزان  در یک بیمارستان مجهز و مناسب با تیم جراحی مجرب که توسط وزارت بهداشت اعلام می گردد، ادامه درمان دهند.

چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۱
کد خبر : 82506
بازدیدها: 408

پاسخی بگذارید »