شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آثار جدی درباره حضور زنان در دفاع مقدس ساخته نشده است

28 danesheroz خرداد ۳, ۱۳۹۲ ۰
آثار جدی درباره حضور زنان در دفاع مقدس ساخته نشده است

«پوران درخشنده» با اشاره به اینکه هنوز به صورت جدی آثار خوب و ارزشمندی از حضور زنان در دوران دفاع مقدس و پس از آن را به تصویر نکشیده است، گفت: جشنواره پروانه‌های ایثار می‌تواند در این زمینه بسترسازی کند

به گزارش دانش روز ،  داور نخستین جشنواره فیلم کوتاه پروانه‌های ایثار، فضای آثار جشنواره را فضای امید بخش توصیف کرد و  گفت: آثار راه یافته به مرحله داوری با توجه به اینکه برای نخستین بار برگزار می‌شود، نشان از این دارد جشنواره توانسته فضای خوبی را در سطح جامعه ایجاد کند و نشان دهد که هنرمندانی علاقمند به تولید اثر در حوزه معرفی و شناساندن حرکت پروانه‌وار شهدای زن در حفظ ارزش‌های انقلاب هستند.

وی معیار نوآوری و خلاقیت را راه گشا بودن عنصر خلاقه توصیف و بیان کرد: آثاری که بتواند ضمن حضور در جشنواره و ارائه بیانی جدید و مجموعه‌ای از راه‌کارها، به بازار کار نیز راه یابند، نیاز به پرداختی نوآورانه هستند.

وی با اشاره به آثار ارائه شده در جشنواره افزود: همیشه فیلمنامه مهم‌ترین مشکل در تولید یک اثر است. متاسفانه هنوز آثاری که تولید می‌شود، ظرفیت و به نحوه به تصویرکشیدن موضوع دقت کافی نمی‌شود. به طور مثال اثری که ظرفیت تولید یک فیلم بلند را ندارد تولید می‌شود و به دلایل مختلف نمی‌تواند مخاطب را جذب کند. همچنین اثری که ظرفیت تولید فیلم را دارد اما به گونه‌ای دیگر به آن توجه شده و به صورت کامل موضوع پرداخته نشده است.

وی با اشاره به اینکه زنان بعنوان اسوه‌های پایداری و مقاومت نقش‌های متفاوتی را در جامعه دارند، ابراز داشت: هنرمندان می‌توانند با بررسی پرحماسه حضور زنان در دوران دفاع مقدس و پس از آن، حماسه زنان ایثارگر و همچنین نقش‌هایی که در جامعه کنونی را بر عهده دارند به خوبی و در قالب یک اثر نمایشی به تصویر بکشند که این نیازمند فیلمنامه خوب، کارگردانی و بازیگری مناسب است.

وی با اشاره به اینکه هنوز به صورت جدی آثار خوب و ارزشمندی حضور زنان در دوران دفاع مقدس و پس از آن را به تصویر نکشیده است اضافه کرد: جشنواره پروانه های ایثار می‌تواند در این زمینه بسترسازی کند.

وی با تاکید بر اینکه نهادهای فرهنگی برای تولید اینگونه آثار بسیار تاثیرگذار هستند تصریح کرد: پیشنهاد می کنم نهادها و ارگان های موثر دراین حوزه از هنرمندان حمایت های لازم را داشته باشند.

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۴۵
کد خبر : 19951
بازدیدها: 288

پاسخی بگذارید »