شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

آئین صبحگاه مشترک در آموزشگاه شهید پناهی کرج

danesheroz1 آبان ۸, ۱۳۹۲ ۰
آئین صبحگاه مشترک در آموزشگاه شهید پناهی کرج

دانش روز: آئین صبحگاه مشترک ایثار و شجاعت توسط اداره آموزش و پرورش استان البرز با همکاری بسیج دانش آموزی و سپاه استان به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه ۳ کرج در آموزشگاه شهید پناهی برگزار شد

به گزارش دانش روز، این آئین به مناسبت ۸ آبان سالروز شهادت حسین فهمیده و ۳۶۰۰۰ شهید دانش آموز و اولین روز از هفته بسیج دانش آموزی تحت عنوان”دانش آموز بسیجی شجاعت و آرمان خواهی” برگزار شد.

4

ساکی، مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز ـ  باهک، فرمانده سپاه ناحیه کرج – حسینی مطلق، فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) البرز ـ مدیران آموزش و پرورش نواحی ۴ گانه کرج ـ سرهنگ دانایی، مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان البرز ـ  فرماندهان ناجا و خانواده شهید حسین فهمیده در این آئین حضور داشتند.

مدیر آموزش و پرورش استان البرضمن خیرمقدم و درود برروان پاک شهیدان و معمار کبیر انقلاب گفت: امروز به یاد و نام شهیدانی جمع شده ایم که اصالت دفاع مقدس را به اثبات رساندند و این اصالت نیاز به تبیین دارد. باید گرامی داشت یاد و خاطره شهید فهمیده دانش آموز گرانقدری که امام در وصف وی چه زیبا گفت: رهبرما آن طفل ۱۳ ساله ای است که با قلب کوچکش نارنجک به کمر بست و زیر تانک دشمن رفت و این عمل شجاعانه برتر از آنست که در لفظ و قلم بگنجد.

1

ساکی افزود: دفاع از موازین ایران اسلامی در هر زمان بر ما واجب است آن زمان شهید فهمیده این دفاع را در حضور در جبهه و جنگ می دانست امروز دانش آموزان حماسه ساز با جهاد در راه تحصیل علم لازم است بنیان علمی کشور را تقویت کنند و به مقابله با جنگ نرم و تهاجمات فرهنگی بپردازند.

وی در ادامه گفت: دانش آموزان بسیجی باید در میدان علم و فرهنگ قدرت خود را از علم گرفته و با ایمان به آن جهت دهند و امید است با حضور پر شور در سیزده آبان راه شهیدان را ادامه دهند.

فرشته فهمیده خواهر شهید گفت: دانش آموزان ایران اسلامی از شما می خواهم با حضور در عرصه های علمی به عنوان میراث دار انقلاب ایران را در جهان سرافزار کنید و پیرو خون شهدا و ادامه دهنده راه آنها باشید.

وی افزود: دانش آموزان بسیجی امید است با تکیه بر دو بال ایمان و اعتقاد به ائمه اطهار و حمایت مقام معظم رهبری حماسه دیگری خلق کنید و آینده ای درخشان برای ایران رقم بزنید.

در ادامه فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) با درود بر روان پاک ۳۶۰۰۰ شهید دانش آموز ۱۳ آبان را روزی دانست که دانش آموزان شهید در تاریخ جاودانه شدند و گفت: باید به این نوجوانان شهید اقتدا کرد و از خون شهیدانی چون پناهی، فهمیده و… به معنای واقعی پاسداری کرد.

2

حسیتی مطلق افزود: دانش آموزان ایران با حضور در روز ملی مبارزه با استکبار جهانی باردیگر استادگی خود را به نمایش می گدارند و امید است با نرمش قهرمانانه برای ایران عزت را به همراه آورند و کلام  زیبای شهیدان را” می جنگیم؛ می میریم ، سازش نمی پذیریم” جامه عمل بپوشانند.

3

سرهنگ دانایی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان البرز نیز در ادامه به تشریح فعالیت های سازمان بسیج دانش آموزی پرداخت:

وی عضویت گیری دانش آموزان در بسیج ـ آموزش در قالب طرح صالحین ـ اعزام دانش آموزان به مناطق جنگی در قالب راهیان نور ـ غنی سازی اوقت فراغت در قالب طرح هجرت ۳ ـ مسابقات سرود ـ  طرح آیه های قران برای دانش آموزان را از برنامه های این سازمان عنوان کرد.

در پایان بیانیه سازمان بسیج دانش آموزی استان البرز به شرح دیل قرائت شد.

22956

بسمه تعالی

ما دانش آموزان استان البرز به مناسبت فرا رسیدن ۸ آبان در تجلیل از شهدا و فرمان انقلابی امام خمینی که گلواژه بسیج را زینت بخش انقلاب نهاد و حضور در جمع شهدا را درحشر آرزو می دانستند گرد هم آمدیم تا با رهنمودهای الهی رهبر انقلاب که تفکر بسجی را نهادینه کرد با شور و نشاط در عرصه های علم راه شهدا را ادامه دهیم.

این هفته سرشار از نام کسانی است که با نشاط در کلاس جبهه و جنگ ایران را سرفراز کردند. این هفته هفته ارادت بزرگ مردانی کوچک است که با اسلام ناب محمدی افتخاری بی بدیل رقم زدند. در مقطع حاضر پاسداری انقلاب در برابر تهدیدات و کمک به انقلاب در اختیار ما گذاشته شده در راستای صیانت و حقوق ملت ایران و انرژی هسته ای در برابر نیرنگ ها مقابله کنیم. ما با تاثی از شهیدان پناهی و …که درخت تنومند اسلام را آبیاری کردند با حضور پرشور در صحنه های انقلابی و علمیعهد می کنیم که علم دفاع از مظلومین را به دوش خواهیم داشت و بضاعت خود را در طبق اخلاص قرار می دهیم  و از مذاکره کنندگان می خواهیم اقتدار جامعه اسلامی را حفظ کنند.

 

 

 

 

چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۹
کد خبر : 70726
بازدیدها: 631

پاسخی بگذارید »