شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دبیرستان سلمان فارسی منطقه17تهران‌ و 160 دانش آموز شهید؛

˝هوشمندسازی کلاس های درس و جهانی شدن دبیرستان سلمان فارسی˝ قول‌ استاندار تهران

sheida92 اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
˝هوشمندسازی کلاس های درس و جهانی شدن دبیرستان سلمان فارسی˝ قول‌ استاندار تهران

خبرگزاری پانا: استاندار شهر تهران با اشاره به سوابق درخشان دبیرستان سلمان فارسی گفت: براساس نظر اعضای شورای فرهنگ عمومی، پیشنهاد شده تا به طریقی نام این مدرسه جهانی شود، یعنی راه ها و برنامه ریزی های لازم صورت گیرد تا این دبیرستان در سطح دنیا معرفی و شناخته شود

“مرتضی تمدن” استاندار شهر تهران در مراسم گرامیداشت هفته معلم که صبح امروز در دبیرستان پسرانه سلمان فارسی واقع در منطقه ۱۷ تهران، برگزار شد، ضمن تبریک این ایام خجسته، اظهار کرد: دانش آموز نهالی است که معلم با دلسوزی و محبت استادی خود آن را بارور کرده و به ثمر می رساند.

وی با بیان اینکه امروز در دبیرستانی که ۱۶۰ دانش آموز شهید به نظام مقدس جمهوری اسلامی تقدیم کرده، جمع شده ایم، تا از مقام شامخ و گرانقدر معلم تجلیل کنیم، افزود: معلمان و فرهنگیان منتظر تشکر لفظی من و دیگران نیستند، معلمان با خدا معامله کردند.

تمدن با اشاره به سوابق درخشان دبیرستان سلمان فارسی در جبهه های حق علیه باطل ادامه داد: این موضوع که یک واحد آموزشی ۱۶۰ دانش آموز شهید و بیش از ۴۰ دانش آموز جانباز و آزاده تقدیم انقلاب و اسلام کرده، بسیار قابل توجه و افتخارآفرین است.

شورای فرهنگ عمومی: دبیرستان سلمان فارسی باید جهانی شود

استاندار شهر تهران با اشاره به جلسه شورای فرهنگ عمومی که هفته پیش برگزار شد، گفت: شورای فرهنگی عمومی، شورایی است که درخصوص برنامه های فرهنگی در سطح استانی و کشور تصمیم گیری می کند.

وی با بیان اینکه در هفته پیش با نظر اعضای شورای فرهنگ عمومی تصمیماتی درخصوص دبیرستان سلمان فارسی اتخاذ شد، خاطرنشان کرد: سوابق درخشان این مدرسه، اعضای شورا را تحت تاثیر قرار داد به گونه ای که پیشنهاد داده شد تا به طریقی نام این مدرسه جهانی شود، یعنی راه ها و برنامه ریزی های لازم صورت گیرد تا این دبیرستان به عنوان یک الگو هم در داخل کشور و هم در سطح دنیا معرفی و شناخته شود.

تمدن با بیان اینکه به طور جد این موضوع را دنبال خواهیم کرد، ادامه داد: این دبیرستان از هر حیث ممتاز و ویژه است و دانش آموزانی که در این واحد آموزشی مشغول به تحصیل هستند، باید افتخار کرده و قدردان روزهای تحصیل خود در این دبیرستان باشند.

استاندار شهر تهران:

هزینه هوشمندسازی تمامی کلاس های سلمان فارسی پرداخت می شود

استاندار شهر تهران در پاسخ به درخواست مسئولین و دانش آموزان دبیرستان سلمان فارسی مبنی بر هوشمند سازی تمامی کلاس های درس، قول مساعد داد و اظهار کرد: براساس اعلام مدیریت این دبیرستان، حدود ۱۰۰میلیون تومان جهت هوشمند سازی تمامی کلاس های درس نیاز است که همین جا اعلام می کنم این مبلغ ظرف سه ماه آینده پرداخت می شود تا این آموزشگاهی که قرار است جهانی شود، به صورت کامل هوشمند نیز باشد.

سلسله تغییرات نام مدرسه: اتابکی/سلمان فارسی/ شهدای دانش آموز

به گزارش پانا، در ادامه این مراسم، “ابوالفضل تقی خانی” مدیر دبیرستان پسرانه سلمان فارسی، سخنانی ایراد کرد که خواندنش خالی از لطف نیست.

تقی خانی با اشاره به تاریخچه دبیرستان سلمان فارسی اظهار کرد: این دبیرستان در سال ۱۳۴۲ و با نام اتابکی تاسیس شد و در سال تحصیلی ۶۱-۶۰ به عنوان سلمان فارسی تغییر نام داد. از آنجایی که این واحد آموزشی بیش از ۱۶۰ دانش آموز شهید و ۴۰ جانباز آزاده تقدیم انقلاب کرده، امروز به طور رسمی این مدرسه به “شهدای دانش آموز” نامگذاری می شود.

وی با بیان اینکه شهدای دانش آموز این مدرسه، همگی از میان رتبه های برتر تحصیلی بودند، گفت: حسین حیدری یکی از دانش آموزانی بود که از نظر درسی، تربیتی و اخلاقی نمونه بود، وی بعد از شهادت برادرش با تلاش و سعی جدی به جبهه رفت و به درجه رفیع شهادت نایل شد.

مدیر دبیرستان سلمان فارسی اضافه کرد: صدام به صورت علنی نام دبیرستان سلمان فارسی را آورده بود و گفته بود که باید این واحد آموزشی بمباران شود.

تقی خانی همچنین عنوان کرد: دانش آموزان سلمان فارسی در زمان جنگ، در دل این مدرسه، سنگر درست کرده بودند و به صورت جدی در انجمن اسلامی و بسیج فعال بودند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران خبر داد:

ورود میز و نیمکت های جدید به کلاس های درس شهدای دانش آموز

براساس این گزارش، هوشمندسازی تمامی کلاس های درس و تجهیز به میز و نیمکت های جدید و همچنین ایجاد کلاس پیش دانشگاهی در دبیرستان شهدای دانش آموز، عناوین خواسته های مسئولین و دانش آموزان این دبیرستان بود که مورد موافقت و مساعدت “مرتضی تمدن” استاندار و “سیدعلی یزدیخواه” مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران قرار گرفت.

یزدیخواه به دانش آموزان قول مساعد داد که تا پایان خردادماه سال جاری، کلاس های درس این دبیرستان را به میز و نیمکت های جدید تجهیز کند. همچنین درخصوص اضافه کردن دوره پیش دانشگاهی به این دبیرستان، یزدیخواه عنوان کرد درصورتی که شرایط و ضوابط لازم فراهم باشد، این کار نیز صورت خواهد گرفت که این خبر با شادی و خوشحالی فراوان دانش آموزان همراه شد.

گفتنی است درپایان این مراسم، با حضور استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و “حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مطلبی” نماینده ولی فقیه در منطقه ۱۷ تهران و همچنین خانواده های معظم دانش آموزان شهید این مدرسه، از نام جدید این دبیرستان پسرانه با عنوان “شهدای دانش آموز” رونمایی شد.

همچنین نشست صمیمی استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با دبیران و فرهنگیان دبیرستان شهدای دانش آموز، بعد از اتمام مراسم در سالن اجتماعات این دبیرستان برگزار شد.

یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۹
کد خبر : 14933
بازدیدها: 379

پاسخی بگذارید »